Aby nie być samotnym

wystarczy wzajemnie się poznać

Rekolekcje dla samotnych

Odkryj swoją wiarę w relacji z Bogiem, drugim członkiem i samym sobą.

Rekolekcje dla samotnych

 

Zapraszam na wspólnie przeżyte rekolekcje, poprzez które możemy zastanowić się, czym jest życie; pochylić się nad jego niezwykłością oraz uświadomić sobie jak cenna jest każda chwila naszego życia i każdy z nas.

 

Czy potrafisz dostrzec w sobie, jak wyjątkową i wartościową jesteś osobą? Nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości, bo Bóg stwarza to co jest dobre i piękne!

A jednak bywa, że jesteśmy zagubieni w tym świecie; nie czujemy się akceptowani albo nie potrafimy w pełni zaakceptować samych siebie, drugiego człowieka, a nawet życia.

Również mi nie jest obce zmaganie się z trudnościami...

Przełomowym punktem była Msza Święta odprawiona w moim pokoju. Gdy przyjąłem Pana Jezusa w Komunii Świętej, z moich oczu popłynęły łzy radości i wzruszenia. Doświadczyłem wówczas tak wszechogarniającej i niesamowitej Bożej Miłości, że zapewne w niebie jest tak dobrze jak było mi wtedy i jest nadal, gdy spotykam się z Panem Jezusem w Eucharystii.

Ta Msza Św. pozwoliła mi uwierzyć, że skoro sam Bóg chce być ze mną, to moje życie musi mieć sens i znaczenie... może także dla innych ludzi...

Były to też swego rodzaju rekolekcje, które pomogły mi zrozumieć, że bardziej istotne od tego, co nas dotyka, jest nasze nastawienie do tych doświadczeń, a ich przeżywanie uwarunkowane jest wartościami, które są dla nas najważniejsze i które określają sens oraz cel istnienia.

Taka jest moja Wiara, która nie polega na egoistycznym oczekiwaniu tego, co według mnie byłoby dobre, lecz wypływa z niej ufna pewność, że wszystko co stałoby się z woli Boga, jest dobre, bo ma swoje głębsze uzasadnienie.

Od tego czasu moje życie jest aktywne, twórcze i ciekawe. W tym wszystkim doświadczam niezwykłego działania Boga, który pomaga, ale nie wyręcza...

Być może moje doświadczenia i przemyślenia pomogą Tobie odnaleźć to co jest najważniejsze, a niejednokrotnie zagubione w tym szalonym biegu za uciekającym czasem i różnymi mirażami...
Nie tylko chcę o tym mówić, nie tylko pocieszać, ale pokazywać własnym życiem, że niemożliwe może stać się rzeczywistością.

Jeśli zainteresowała Cię taka forma rekolekcji, to proszę napisz na mój mail, albo pozostaw wpis, a odezwę się do Ciebie - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Komentarze   

0 #20 bartlomiej 2019-12-30 21:27
jestem zagubionym i samotnym człowiekiem mam 24 lata nigdy nie pytałem boga co w moim życiu jest sensowne
Cytować
0 #19 bartlomiej 2019-12-30 21:24
nie wiem jak to ująć ale nigdy w życiu nic nie przeżyłem zawsze byłem nieśmiały ratuje mnie wżyciu jakieś zainteresowanie czymś ale nie widze w tym sensu se względu na samotność proszę o porade
Cytować
0 #18 Katarzyna 2018-08-01 22:25
Cześć miło mi poznać :-) Proszę o informacje na temat rekolekcji dla samotnych . Pozdrawiam
Kasia :roll:
Cytować
+1 #17 Bartek 2015-12-11 20:44
Cześć. Bardzo polecam książkę "Jezus mówi do Ciebie", pomaga odkryć miłość i obecność Pana Jezusa, który kocha i rozprasza samotność i smutek. Jest do kupienia niedrogo np. przez Internet. Pozdr.
Cytować
0 #16 Agata 2015-11-30 16:55
Interesuje mnie taka forma rekolekcji.
Czekam na odzew.
Pozdrawiam
Cytować
0 #15 Agnieszka 2015-11-08 18:02
Witaj!
Jestem bardzo zainteresowana rekolekcjami dla samotnych. Jestem wprawdzie po nieudanym małżeństwie, ale chciałabym kogoś poznać. Niestety mam z tym problem ponieważ boję się.
Cytować
0 #14 Krystyna 2015-10-29 13:50
Witaj!
Jestem osobą której trudno nawiązać relacje z ludźmi,choć mam troje rodzeństwa, w tym brata niepełnosprawnego.
Mam 48 lat,pracuję jako organistka,ale moje obowiązki kształtują mi kalendarz tak,że nie mogę spotkać się z przyjaciółmi... Pogrzeby, śluby i zajęte niedziele totalnie przyczyniają się do mojej samotności wśród ludzi....
Szukam rekolekcji dla samotnych...
Cytować
0 #13 Ewelina 2015-09-21 11:42
Kiedy najbliższe rekolekcje?
Cytować
0 #12 Malwina 2015-09-07 20:03
Witam,

jestem zainteresowana rekolekcjami w poszukiwaniu samej siebie, sensu życia, drugiego człowieka.
Będę wdzięczna za inf. o formie, miejscu i terminie rekolekcji.

Pozdrawiam,
Malwina
Cytować
+1 #11 Krzysiek. 2015-08-22 17:09
3 razy mi sie zdarzyło , po przyjęciu Pana Jezusa do swego serca. Po komunii świętej uklęknąłem i zapłakałem łzy płynęły same bez kontroli a za tym ukazał sie spokój na duszy . To mógł byc jakiś znak? Refleksja >? Pomimo to od pewnego czasu czuje sie samotny. Co z tego ,ze dookoła mnie dużo ludzi jak i tak czegoś mi brak.
Cytować

Oblicza samotności

Utworzyłem tę stronę, aby dać szansę wzajemnego poznania i przełamania bariery samotności.
Niestety, komputer nie zastąpi ciepła drugiego człowieka i tego piękna, jakie można odnaleźć w naturze.
Lubię obcować z urokami przyrody, lecz wiele tracą nawet najpiękniejsze miejsca, jeśli przeżywa się je w samotności...
Dlatego chciałbym poznać kogoś, kto podobnie odczuwa otaczający nas świat i razem moglibyśmy m.in. zwiedzać niezwykłe miejsca.

Proszę napisz do mnie, jeśli doskwiera Ci samotność i trwanie w monotonii uciekających dni. Albo może szukasz czegoś więcej niż tylko oglądanie sztucznego życia w TV...?

Czekam na Ciebie... - Jacek